Astris Language School
Bratislava
e-mail
: office@astris-school.com
infolinka: +421-904-111986


...express your ideas
 
   

Naše jazykové školy na Malte
pre viac informácií o škole zvoľte mesto školy
 
St. Julians, Malta

Sliema, Malta
 

 

Maltské sústrovie - Malta, Gozo a Comino,
skutočné stredomorie

Ostrov Malta spolu s jej sesterskými ostrovami Gozo a Comino vďačia svojej miernej klíme a kryštáľovo čistej morskej vode za to, že ponúkajú nezabudnuteľné možnosti pre oddych a zároveň umožňujú objavovať kultúrne, umelecké a prírodné dedičstvo ostrova. Dlho sa považovalo súostrovie za taký mikrokozmos Stredomoria, preto patrí medzi obľúbené destinácie pre cestovateľov, ktorí hľadajú autentické zážitky. Malta je skutočne celoročná dovolenková destinácia. Je to miesto, kde tradičnú pohostinnosť vyvažuje kozmopolitná atmosféra zrodená z dlhej histórie, počas ktorej prichádzali na ostrovy ľudia z celého sveta. Malta patrí tiež medzi vyhľadávané miesta medzinárodných filmových produkcií a veľkolepý prístav Grand Harbour víta lodných pasažierov z celého sveta.

Maltské súostrovie sa nachádza len niekoľko hodín od hlavných európskych letísk. Národný dopravca Air Malta, nízkonákladové aerolínie Ryanair, EasyJet, Wizzair ako i charterové lety cestovných kancelárii spájajú Maltu s ostatnými európskymi krajinami. Nehovoriac o vynikajúcej možnosti lodnej dopravy z Európy, takže cestovanie na Maltu nemôže byť jednoduchšie.

Kultúrne dedičstvo

Počiatky architektonického dedičstva Malty siahajú do obdobia spred 7 tisíc rokov. Malta a jej sesterské ostrovy Gozo a Comino ponúkajú viac než len tradičné stredomorské slnko a more. Sú skutočným kultúrnym pokladom – živým dôkazom civilizácie pretrvávajúcej viac než 7000 rokov. Na ostrove sú tri pamiatky, ktoré boli zaradené do kultúrneho dedičstva UNESCO. Na jednom štvorcovom kilometry nájdete viac pamiatok, ako v ktorejkoľvek inej krajine. Nachádza sa tu úžasná koncentrácia unikátnych kultúrnych a historických skvostov.

Počas prechádzky po uličkách miest a dediniek zjavne nadobudnete pocit, že ste sa stratili v čase. Megalitické chrámy sú zdrojom večného tajomstva, a tak si neustále kladieme otázky o našich predkoch, ktorí postavili tieto monumentálne stavby. V priebehu histórie súostrovie lákalo mocných svojej doby. Či už to boli Feníčania, Gréci, Rímania, Arabi alebo rytieri Sv. Jána, Francúzi či Briti, všetky tieto kultúry zanechali stopy, čoho výsledkom je pestrá a bohatá kultúra, ktorú môžeme dnes objavovať všade okolo. K ďalším nezabudnuteľným zážitkom bezpochyby patrí prechádzka barokovým hlavným mestom Valletta, kde možno obdivovať miestne kostoly, námestia a paláce. Úžasná je nočná prechádzka rôznorodými uličkami tichého, ohradeného stredovekého mesta Mdina.

Pulzujúci nočný život

Na Malte je veľmi živo, pestro a hlavne zábavne. Nie je ľahké sa tu nudiť, keďže možností výberu je neúrekom - bary, reštaurácie ako i množstvo klubov. Mnohé z týchto podnikov sú situované v prímorských letoviskách. Nájdete tu reštaurácie rodinného typu, ktoré ponúkajú miestne špeciality. Objavovanie tradičnej gastronómie môže byť pre vás vzrušujúcim zážitkom. Poznáte lepší spôsob, ako si pochutnať na miestnej špecialite, ako pri sviečke v intímnom prostredí starovekého paláca či na tradičnom maltskom dvore uprostred vône jasmínov? Ryby prirodzene tvoria hlavnú zložku maltskej kuchyne, ďalšou miestnou špecialitou je králik na vine a cesnaku. Nehovoriac o miestnom chlebe.

Čo sa týka klubovej scény, Malta je porovnateľná s tým najlepším v Európe, prichádzajú sem medzinárodní umelci, ktorí pravidelne vystupujú na ostrovoch. Príjemná klíma a množstvo atrakcií lákajú počas celého leta množstvo turistov i miestnych obyvateľov na párty pod holým nebom. Kluby ponúkajú široké spektrum hudobných štýlov, od alternatívneho rocku po salsu, R&B, hip-hop či trance. Pre jemnejšie povahy je tu možnosť vychutnať si koktejly alebo víno v pokoji pri živej hudbe v niektorých zo zábavných prímorských centier.

Ideálne prostredie pre výučbu anglického jazyka

Napriek svojmu stredomorskému charakteru sa Maltské súostrovie vyvíjalo pod vplyvom britskej tradície, čoho dôkazom je fakt, že angličtina je druhým úradným jazykom. Systém vzdelávania na Malte je jeden z najstarších v Európe. University of Malta bola založená v roku 1592.

Vďaka anglickej kultúre, ktorá sa niekoľko storočí rozvíjala na Malte, patrí tento ostrov medzi najznámejšie destinácie pre jazykové pobyty. Prichádzajú sem študenti angličtiny z celého sveta už takmer pol storočie. V súčasnosti je Malta známa svojou kvalitou vzdelávania, pričom jej popularita neustále rastie. Každý rok hosťujú jazykové školy na Malte nielen študentov z rôznych kútov Európy, ale aj z iných krajín sveta. Prichádzajú sem manažéri, zamestnanci firiem i poslanci parlamentu, študenti vysokých a stredných škôl, ako aj celé rodiny. Vďaka kvalitnej výuke a profesionálnej podpore zo strany lektorov vám školy, licencované Ministerstvom školstva Malty, poskytnú určite nezabudnuteľný a príjemný zážitok.

Naviac, jedinečný mix tradičnej a kozmopolitnej kultúry a atmosféra prímorského letoviska dávajú študentom len to najlepšie, a tak si odnášajú neopakovateľné zážitky, ktoré motivujú vrátiť sa opäť kvôli škole ale i zábave. Hoci sa mnohí študenti rozhodnú bývať s miestnou rodinou, vďaka čomu sami splynú s priateľským a otvoreným prostredím, sú k dispozícii aj iné formy ubytovania ako napr. rezidencie, apartmány, alebo hotely.

Základné informácie o Malte
www.visitmalta.com

...a niečo od našich študentov na Malte

Malta je nádherný ostrov, aj keď je pravda, že mi tu chýba jedno veľké centrum, kde by sa dalo nájsť všetko dôležité. Škola sa však snaží usporadúvať množstvo výletov do okolitých miest, čo sa nám veľmi páči. A keby aj neusporadúvali, tak Malta ma super vybudovaný systém verejnej dopravy, s ktorou sa za 2 eura dostanete všade. Nadherné more, pláže, to čo tu príroda vytvrotila, no krása, to nehovorím o včerajšich skokoch z vyše 8 metrovej výšky v St.Peters pool. Malta je miesto pre objavovanie, oddych ale aj zábavu. Som rada, že sme si vybrali pobyt v rezidencii, atmosféra je tu naozaj príjemná, taká rodinná, páči sa mi, že sa tu stretne veľa mladých ľudi, zväčša spolužiaci z jazykovky, a večer si sadneme a rozprávame sa, pretože to je tá najlepšia škola ako sa nauciť po anglicky. 

Čo sa týka výučby asi nieje čo vytknúť, všetko sa dá dohodnúť, ak je niečo priliš tažké alebo naopak ľaľhké, dá sa s učiteľom porozprávať, prípadne zmeniť skupinu. One-to-one hodiny sú perfektné na zlepšenie si komunikačných schopností s native speakrom, ktorý vás napomenie, keď poviete niečo gramaticky nesprávne. Celkový dojem z nášho jazykového pobytu, možem povedať za nás obe, vnímame veľmi pozitívne, sme rady že sme sa rozhodli pre Maltu.

Alexandra K., Dolný Kubín
-----

Som Vaším dlžníkom, celý nápad s Maltou sa ukázal byť úžasný. Pobyt som si veľmi užila, od výučby až po voľnočasové aktivity.

Bola som v skupine upper-intermediate a mala som výbornú lektorku (Graziella), ktorej štýl výučby mi presne sadol. Páčilo sa mi, že nepoužívala učebnicu, ale celé hodiny boli v podstate len rozhovory. Ešte aj témy, ktoré vyberala, akoby vedela, čo nás zaujíma. Bolo nás v skupine striedavo 4-5, takže úplne ideálny počet. 

Počasie vyšlo tiež super, až na nejaké 2-3 zamračenejšie dni, tie sme využili na výlety. No a večeri vo Fuego Casa Latina už boli len čerešničkou na torte ;)
Ďakujem ešte raz.

Michaela C., Bratislava